GRE Kursu

Since 1977

GRE Nedir?

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve diğer ülkelerde İngilizce eğitim veren üniversitelerdeki mühendislik ve sosyal bilimler başta olmak üzere ( tıp ve hukuk hariç) yüksek lisans ve doktora eğitimi alabilmek için girilmesi gereken bir sınavdır. GRE sınavı, öğrencilerin sözel, sayısal ve analitik yazma yeteneklerini ölçmek için tasarlanmıştır.

GRE sınavı GRE General Test (Genel Test) ve GRE Subject Test ( Branş Testleri) olmak üzere 2 şekilde karşımıza çıkmaktadır. Sınav genel itibariyle dört bölümden oluşur. Bunlardan Sayısal, Sözel ve Analitik bölümleri çoktan seçmelidir. GRE yalnızca dil yeterliliğinizi değil, aynı zamanda bu dilde düşünebilme ve düşündüklerinizi aktarabilme yeteneğinizin yanında genel yeterliliğinizi de ölçer. Dördüncü bölüm ise Kompozisyon bölümüdür. Bu bölümde de adaylara iki soru yöneltilir.

GRE General Test ücreti 175$, GRE Subject Test ücreti ise 150$ olarak belirlenmiştir. GRE skor geçerliliği 5 yıldır. Bununla birlikte bazı eğitim kurumları 2 yıl barajı koymuşlardır. Bilgisayar tabanlı sınava 12 ayda maksimum 5 defa girilebilmekte olup 2 sınav arasında en az 1 ay süre olması gerekmektedir.

GRE Sınavına Hazırlanmak İçin Neler Yapabilirim?

Öncelikle bu sınava hazırlanabilmek için Upper-Intermediate ve üzeri  dil bilgisine sahip olmanız tercih edilir. Çünkü GRE içeriği itibariyle yüksek dil kullanım kabiliyetine ihtiyaç duyulan bir sınavdır. Alanınızda ve dil becerilerinizde ne kadar yüksek olursanız bu sınavda kendinizi ifade etme ve soruları anlama şansınız o kadar yüksek olacaktır. Bu sebeple ciddi bir çalışma gerektirir.

Birebir özel ders olarak tercih edebileceğiniz bu eğitim programlamasında amaç sınav sistemi ve stratejileri doğrultusunda uygulama içerikli çalışmalar yapmak ve size özel bir çalışma planı çıkarmaktır. Tüm eğitim materyalleriniz, alanında uzman ve tecrübeli eğitmenlerimizin eksiklerinize yönelik olarak sağlanacaktır. Bu noktada sizin üzerinize düşen düzenli ve disiplinli çalışmaktır.

GRE'ye En Uygun Fiyatla Hazırlanın!

Yasal Uyarı
3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve formda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.

3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve formda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.
Neden Dilko GRE Kursu?
Dilko'nun ayrıcalıklarla dolu dünyasını keşfedin!

Güvenilir ve çağdaş eğitim sistemimiz

Sorumluluk bilinci, öncü ve yenilikçi yaklaşımımız

Öğrenci odaklı programlarımız

Kulüp etkinlerimiz

Bilimsel bakış açımız ve alanında uzman eğitmenlerimiz

Anadili İngilizce olan deneyimli öğretmenlerimiz

Bireysel danışmanlık hizmetlerimiz

Teknoloji donanımlı sınıflarımız

Size En Yakın Dilko

İstanbul Asya ve Avrupa yakasındaki şubelerimize hemen ulaşın!

KADIKÖY

0216 336 35 35

ALTUNİZADE

0216 651 15 82

MALTEPE

0216 371 07 07

BAKIRKÖY

0212 706 19 77

MECİDİYEKÖY

0212 212 66 12

GAZİOSMANPAŞA

0212 563 71 81