IELTS Kursu

Since 1977

IELTS nedir? Nerelerde Geçerlidir?

Eğitimlerine yurtdışında devam etmek ve İngilizce dilinin kullanıldığı ülkelerde üniversite eğitimi almak isteyenler için zorunlu bir yabancı dil aşaması olan International English Language Testing System (IELTS); ABD ve Birleşik Krallık başta olmak üzere pek çok ülkede kabul edilen bir yabancı dil tespit sınavıdır. Üniversitelerin yanı sıra göçmenlik büroları ve profesyonel kurumlar tarafından da istenen bu sınav, dünya çapında 10 bini aşkın kurum ve kuruluş tarafından kabul görmektedir.

Genel itibariyle Akademik ve Genel eğitim olarak iki farklı çeşide sahip olan IELTS sınavında her iki türde de okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri ölçülür. Alacağınız skor 9 puan üzerinden değerlendirilir.

IELTS, kurumların resmi internet adresleri üzerinden duyurulan sınav takvimine göre her ay en az iki kez tekrarlanır ve adaylar sınavlara istedikleri kadar girebilir. Başvurular sınav tarihinden birkaç gün önce biter. Ielts sınavının geçerliliği resmi olarak 2 senedir. Her yıl güncellenen Ielts sınav ücretleri 2019’da 900 tl olarak belirlenmiştir.

IELTS’e Hazırlanmak İçin Neler Yapabilirim?

Bu sınava hazırlanmak isteyen adayların minimum B2 seviyesinde Genel İngilizce eğitimini tamamlamış olması gerekmektedir. Bu seviyeyi tamamlamış olmanız, Ielts, Toefl gibi teknik ve taktiğe yönelik eğitim alınmasını gerektiren akademik sınavlarda size daha iyi skorlar alma konusunda yardımcı olacaktır.

Ielts eğitimlerini grup ya da özel ders şeklinde alabilirsiniz. Gruplarımız 100 saatlik müfredattan oluşmakta, her bir beceriye 25 saat ayırılmaktadır. Derslerimiz deneyimli ve alanında uzman yabancı ve Türk eğitmenler eşliğinde, Dilko Ielts Pack kaynakları ile verilmektedir ve düzenli aralıklarla deneme testleri yapılmaktadır. Öğrencilerimiz, talepleri doğrultusunda 6 adet birebir deneme sınavına girebilirler. İhtiyaca göre alanında uzman yabancı hocalarla devam eden programda; Listening, Reading, Writing ve Speaking alanlarında eşit dağılımlı eğitim verilir.

Grup eğitimlerimizin yanı sıra sizlere özel ders seçeneği de sunmaktayız. Alacağınız birebir ders paketi ile müsaitliğinize göre program yapma ve eksik becerilerinize ağırlık verme fırsatınız bulunmaktadır.

IELTS'e En Uygun Fiyatla Hazırlanın!

Yasal Uyarı
3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve formda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.

3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve formda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.
Neden Dilko IELTS Kursu?
Dilko'nun ayrıcalıklarla dolu dünyasını keşfedin!

Güvenilir ve çağdaş eğitim sistemimiz

Sorumluluk bilinci, öncü ve yenilikçi yaklaşımımız

Öğrenci odaklı programlarımız

Kulüp etkinlerimiz

Bilimsel bakış açımız ve alanında uzman eğitmenlerimiz

Anadili İngilizce olan deneyimli öğretmenlerimiz

Bireysel danışmanlık hizmetlerimiz

Teknoloji donanımlı sınıflarımız

Size En Yakın Dilko

İstanbul Asya ve Avrupa yakasındaki şubelerimize hemen ulaşın!

KADIKÖY

0216 336 35 35

ALTUNİZADE

0216 651 15 82

MALTEPE

0216 371 07 07

BAKIRKÖY

0212 706 19 77

MECİDİYEKÖY

0212 212 66 12

GAZİOSMANPAŞA

0212 563 71 81