Proficiency Kursu
(Yeterlilik Sınavı)

Since 1977

Her üniversiteye yönelik farklı çalışma programlarıyla Proficiency sınavında başarı garantisi.

Proficiency nedir?

Üniversitelerde İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı (Yeterlilik Sınavı) olarakta bilinen bu sınav her üniversitenin kendi ihtiyaçları doğrultusunda kendi bünyelerinde hazırladıkları yabancı dil seviye tespit sınavıdır. Proficiency sınavı sonucundan alınan puana göre, öğrenciler hazırlık okumadan bölümlerine başlayabilir ya da tam – yarı zamanlı hazırlık okumak zorunda kalabilirler. Üniversiteyi kazanan öğrencilerin bölümlerinde okumaya başlamadan önce Proficiency sınavına girip yeterli puan almaları gerekir. Ayrıca bu sınava dönem başında yapılan sınavda başarısız olup bir sene boyunca hazırlık okuduktan sonra yine final sınavında başarısız olan öğrenciler de katılır. Genel itibari ile gramer, reading, writing ve listening bölümlerinden oluşan bu sınavların içeriği ve geçme puanı üniversiteden üniversiteye değişmektedir. Örneğin, bazı üniversiteler 4 beceriden sınav yaparken, diğerleri konuşma becerisini dâhil etmeyebilir.

Proficiency sınav tarihleri de üniversiteye göre farklılık gösterir. Bu tarihler üniversitelerin akademik takvimlerinde belirlenmekte olup genellikle Ocak, Haziran ve Eylül aylarında yapılmaktadır.

Proficiency'ye Hazırlanmak İçin Neler Yapabilirim?

Bu sınava hazırlanmak isteyen adayların minimum orta seviye yani B1 seviyesini tamamlamış olması istenir.

Proficiency kurs eğitimlerini grup ya da özel ders şeklinde alabilirsiniz. Grup derslerimiz, 180 saatlik gramer, okuma, yazma, dinleme, konuşma becerilerini içeren müfredattan oluşmaktadır. Eğitimlerimiz, alanında uzman Türk eğitmenler eşliğinde Dilko Proficiency Pack kaynakları ile desteklenmektedir. Bunun dışında oluşturduğumuz etüt derslerimiz her öğrencinin üniversitesine yönelik soru çözümlerini kapsamaktadır.

Grup eğitimlerimizin yanı sıra sizlere sunduğumuz özel ders seçenekleri ile müsaitliğinize göre program yapabilir ve eksiklerinize yönelik çalışmalarla eğitiminizi isteğinize göre şekillendirebilirsiniz.

Proficiency'ye En Uygun Fiyatla Hazırlanın!

Yasal Uyarı
3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve formda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.

3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve formda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.
Neden Dilko Proficiency Kursu?
Dilko'nun ayrıcalıklarla dolu dünyasını keşfedin!

Güvenilir ve çağdaş eğitim sistemimiz

Sorumluluk bilinci, öncü ve yenilikçi yaklaşımımız

Öğrenci odaklı programlarımız

Kulüp etkinlerimiz

Bilimsel bakış açımız ve alanında uzman eğitmenlerimiz

Anadili İngilizce olan deneyimli öğretmenlerimiz

Bireysel danışmanlık hizmetlerimiz

Teknoloji donanımlı sınıflarımız

Size En Yakın Dilko

İstanbul Asya ve Avrupa yakasındaki şubelerimize hemen ulaşın!

KADIKÖY

0216 336 35 35

ALTUNİZADE

0216 651 15 82

MALTEPE

0216 371 07 07

BAKIRKÖY

0212 706 19 77

MECİDİYEKÖY

0212 212 66 12

GAZİOSMANPAŞA

0212 563 71 81