PTE Kursu

Since 1977

PTE Sınavı Nedir?

PTE Academic 4 genel dil becerisini ölçen ve ÖSYM denkliği (YDS denkliği) bulunan, kendi alanında en sık seansa sahip (haftada 45 seans İstanbul’da) ve en kısa sürede sonuç raporu veren (ortalama 30 saat) İngilizce dil yeterlilik sınavıdır. PTE Academic sınavına katılan adaylar, sınav sonuçlarını yurtiçinde yüksek lisans, doktora, hazırlık atlama veya yurtdışı eğitim ve Avustralya göçmenlik ve vize başvurularında kullanabilmektedirler. (Koç, Sabancı, Özyeğin, ODTÜ, İTÜ, Hacettepe, Bilgi, Üniversiteleri gibi önde gelen pek çok üniversitenin de aralarında bulunduğu hazırlık atlamada yurtiçinde kabul edilmektedir)

PTE Academic Sınavı’nın başlıca kabul edildiği ülke ve enstitüler:

  • İngiltere:16 Aralık’ta Birleşik Krallık Hükümeti’nin resmi olarak ilan ettiği üzere, tüm eğitim vizesi başvurularında (pre-sessional, foundation course, degree ve üzeri dahil) PTE Academic kabul edilmektedir. (PTE Academic UKVI versiyonu seanslarının başlayacağı resmi tarih en kısa zamanda netleşiyor olacak) 
  • Amerika: Harvard, Yale MIT ve Stanford University’nin de aralarında bulunduğu 2000 enstitü kabul etmekte.
  • Kanada:British Columbia, Concordia, McGill gibi önde gelen üniversiteler dahil, Kanada üniversitelerinin 91%’i kabul etmekte.
  • Avustralya: Tüm üniversiteler kabul etmekte. Ayrıca tüm vize ve göçmenlik başvurularında kabul edilmekte.
  • İrlanda:Üniversitelerin istisnasız tamamı kabul etmekte. (Liselerde kabul durumu 98%)

PTE Academic sınavının ilk etapta göze çarpan avantajlarını belirtecek olursak:

  • En sık seansa sahip dil yeterlilik sınavı (İstanbul için 4 sınav merkezinde haftada yedi gün, haftalık ortalama 45 seans)
  • Sınava 24 saat kalana kadar kayıt olunabilmekte. Aynı zamanda kendi alanında en uygun fiyatlı sınav. (sınav saatine 48 saat kalana kadar sınav ücreti: 880 TL, sınava 48 saatten daha az bir süre kala kayıt ücreti: 1100 TL)(BU KISIM ŞUBAT AYINDA YAPILACAK FİYAT ARTIŞINA GÖRE DEĞİŞEBİLİR)
  • Sınav sonucu ortalama 30 saat içinde açıklanmakta (En geç 5 iş günü içinde)

Sınav skorlamasında objektifliğin korunması adına tüm bölümler yapay zeka sistemi tarafından değerlendirilmektedir. 

PTE Sınavına Hazırlanmak İçin Neler Yapabilirim?

PTE Sınavına hazırlanmak isteyen adaylarımız bire bir ders tercih etmelidir. Böylece adaylar tüm bölümlere birden hazırlanabilecekleri gibi, bölümlerinden herhangi birisine ağırlık vererek de programını planlayabilir. Teknoloji donanımlı sınıflarda gerçekleşecek eğitiminizde alanında uzman Türk ve yabancı hocalarımız size ihtiyacınız olan altyapıyı sağlamaktadır. Sınava nasıl hazırlanmanız gerektiği, sınav taktikleri ve sınav esnasında zamanı nasıl efektif kullanacağınız öğretilir. Periyodik olarak öğrencilerin gösterdikleri gelişim yakından takip edilir ver geri dönüşler verilir.

PTE'ye En Uygun Fiyatla Hazırlanın!

Yasal Uyarı
3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve formda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.

3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve formda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.
Neden Dilko PTE Kursu?
Dilko'nun ayrıcalıklarla dolu dünyasını keşfedin!

Güvenilir ve çağdaş eğitim sistemimiz

Sorumluluk bilinci, öncü ve yenilikçi yaklaşımımız

Öğrenci odaklı programlarımız

Kulüp etkinlerimiz

Bilimsel bakış açımız ve alanında uzman eğitmenlerimiz

Anadili İngilizce olan deneyimli öğretmenlerimiz

Bireysel danışmanlık hizmetlerimiz

Teknoloji donanımlı sınıflarımız

Size En Yakın Dilko

İstanbul Asya ve Avrupa yakasındaki şubelerimize hemen ulaşın!

KADIKÖY

0216 336 35 35

ALTUNİZADE

0216 651 15 82

MALTEPE

0216 371 07 07

BAKIRKÖY

0212 706 19 77

MECİDİYEKÖY

0212 212 66 12

GAZİOSMANPAŞA

0212 563 71 81