TOEFL Kursu (TOEFL Exam)

Since 1977

Alanında uzman yabancı eğitmenler ile TOEFL sınavında yüksek skor garantisi.

TOEFL nedir? Nerelerde Geçerlidir?

Kullanım alanları ve amaçları itibariyle Ielts ile benzerlik taşıyan Toefl da İngilizce yeterlilik düzeylerini belirlemek için yapılan bir sınavdır. TOEFL, Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri dahil olmak üzere, 150’dan fazla ülkede bulunan 10.000’den fazla kolej, üniversite ve kurum tarafından kabul edilmektedir. Yurt dışında oturma veya çalışma vizeleri, Tıp ve lisans kurumları için TOEFL sınavı kabul edilmektedir. 

Okuma, yazma, dinleme ve konuşma olarak 4 bölümden oluşan Toefl sınavında katılımcılar 120 puan üzerinden değerlendirilir. Her bölüm 0-30 olarak puanlanmış ve bölüm içerisinde alınan 22-30 puan arası yüksek, 15-21 puan arası orta ve 0-14 arası düşük olarak sınıflandırılır.

Toefl sınavı bilgisayar tabanlı bir sınav olup tek oturumda 4 buçuk saat sürmektedir. Toefl, Türkiye’de 17 farklı merkezde uygulanır. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde ayda 2-3 kere düzenlenen sınav, diğer şehirlerde daha nadir olarak yapılmaktadır.  Başvurular internet üzerinden yapılmakta olup, ücreti 185$ olarak belirlenmiştir.

Toefl, Amerikan şirketi tarafından yönetildiğinden, sınavlarda Ielts’e nazaran Amerika aksanı duyma olasılığınız daha yüksektir.

TOEFL'a Hazırlanmak İçin Neler Yapabilirim?

Bu sınava hazırlanmak isteyen adayların minimum B2 seviyesinde Genel İngilizce eğitimini tamamlamış olması gerekmektedir.

TOEFL kurs eğitimlerini grup ya da özel ders şeklinde alabilirsiniz. Gruplarımız 100 saatlik müfredattan oluşmakta, her bir beceriye 25 saat ayırılmaktadır. Derslerimiz deneyimli ve alanında uzman yabancı ve Türk eğitmenler eşliğinde, Dilko Toefl Pack kaynakları ile verilmektedir ve düzenli aralıklarla deneme testleri yapılmaktadır.

Grup eğitimlerimizin yanı sıra sizlere özel ders seçeneği de sunmaktayız. Alacağınız birebir ders paketi ile müsaitliğinize göre program yapma ve eksik becerilerinize ağırlık verme fırsatınız bulunmaktadır.

TOEFL'a En Uygun Fiyatla Hazırlanın!

Yasal Uyarı
3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve formda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.

3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve formda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.
Neden Dilko TOEFL Kursu?
Dilko'nun ayrıcalıklarla dolu dünyasını keşfedin!

Güvenilir ve çağdaş eğitim sistemimiz

Sorumluluk bilinci, öncü ve yenilikçi yaklaşımımız

Öğrenci odaklı programlarımız

Kulüp etkinlerimiz

Bilimsel bakış açımız ve alanında uzman eğitmenlerimiz

Anadili İngilizce olan deneyimli öğretmenlerimiz

Bireysel danışmanlık hizmetlerimiz

Teknoloji donanımlı sınıflarımız

Size En Yakın Dilko

İstanbul Asya ve Avrupa yakasındaki şubelerimize hemen ulaşın!

KADIKÖY

0216 336 35 35

ALTUNİZADE

0216 651 15 82

MALTEPE

0216 371 07 07

BAKIRKÖY

0212 706 19 77

MECİDİYEKÖY

0212 212 66 12

GAZİOSMANPAŞA

0212 563 71 81