Kurslarımızda Koronavirüs Tedbirleri

Değerli öğrencilerimiz ve Sayın velilerimizin dikkatine,

Dilko Eğitim Kurumları olarak uzunca bir süredir dünya gündeminde olan yeni nesil korona virüsü ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmekteyiz. Bu virüsün sebep olduğu COVID-19 salgınının ülkemizde de görülmesiyle birlikte aldığımız önlemleri ve hazırladığımız eylem planını tüm Dilko ailesi ile paylaşmak isteriz.

Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın 11 Mart 2020 tarihinde ülkemizde teşhis edilen vakayla ilgili yaptığı açıklamanın hemen ardından tüm okul ve kurs binalarımızda dezenfekte çalışması her gün düzenli olarak yaptırılıyor olup temizlik çalışmalarındaki hassasiyet arttırılmıştır. Personel ve öğrencilerimize yeni nesil korona virüsten korunmak için alınabilecek önlemler hakkında bilgi verilmiştir.

Covid-19 İçin Alınan Tedbirler

Ateş Ölçme

Bina girişlerinde tüm personel ve kursiyerin uzaktan ateş ölçer ile ateşi ölçüldükten sonra 37.5 dereceyi geçmemesi halinde binaya girişine izin verilecektir. Bu dereceden yüksek ateşi çıkan personel, eğitmen ve kursiyerler ofise ve derslere kabul edilmeyecektir. Ateş, öksürük, nefes darlığı ve benzeri şikâyeti olan çalışan ve kursiyerin tespit edildiği durumlar için gerekli bildiriler yapılacak kurum içine alınmayacaktır. 

Maske

Binaya girişte personel ve kursiyerlerin nizami olacak şekilde maske takması zorunlu tutulacaktır. Maske takmayanların binaya girişine izin verilmeyecektir. Maskesi olmayan kursiyerlerin yakın bir eczaneden ya da kurum kantinlerinden satın alması gerekecektir. Personel ve eğitmenler mesai saatleri içinde ve kurum binasında maskeyi hiçbir şekilde çıkarmayacak, maske nemlendikçe ve kirlendikçe belirli aralıklarla değiştirilecektir.

Sosyal Mesafe

Kursiyerlerin sınıf içindeki sosyal mesafeleri MEB’nın bildireceği kurallar çerçevesinde ayarlanacaktır. Personelin tüm mesai saatleri içinde birbirleri ile ve kursiyer ile minimum 1,5m sosyal mesafe kuralına uyması gerekmektedir. Derslikler ve kolçaklı sandalyeler 1.5 metre sosyal mesafeye uygun olarak düzenlenecek, kayıt ofisine -genişliğine bağlı olarak- aynı anda 3 kursiyerden fazlası alınmayacaktır.

Sterilizasyon

Kurum gün içinde dezenfekte edilecek, her kuşaktaki ders bitiminde temizlik görevlileri tarafından çamaşır suyuyla temizlenecektir. Ders esnasında camlar açık olacak, klimalar çalıştırılmayacaktır. Bina girişine, ofise ve katlara dezenfektanlar yerleştirilecek, kursiyer ve çalışanların ellerini düzenli olarak dezenfekte etmesi sağlanacaktır. Kantinlerde sadece paketli ürünlerin kullanılmasına ve içeceklerin yalnızca karton bardaklarla sağlanmasına dikkat edilecektir.

Asansör Kullanımı

Asansörlerdeki kişi sayısı sosyal mesafe kuralına uygun olarak sınırlandırılacak ve içeride duruş pozisyonunun yüz yüze olmaması sağlanacaktır.

Sağlık Kontrolü

Yurt içi veya yurt dışı seyahatten dönen çalışanların ve kursiyerlerin sağlık kontrolünden geçirilmeden kuruma girişi engellenecektir.

Dilko Eğitim Kurumları olarak 1977’den beri öğrencilerimizin sağlığını ve güvenliğini her şeyin üstünde tuttuğumuzu bir kez daha vurgular, konuyla ilgili hassasiyetimizi başta öğrenci ve velilerimiz olmak üzere tüm kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,

Dilko Eğitim Kurumları