Genel İngilizce Kursları

Since 1977

42 yıllık deneyimiyle ve uzman eğitmen kadrosuyla %100 öğrenme ve konuşma garantisi.

Dünya standartlarına göre belirlenmiş 5 temel seviyeden oluşan eğitimlerimizde her kur; ana dersler, aktivite programları ve Teach Plus olarak adlandırılan online çalışma platformu ile birlikte minimum 192 saatten oluşmaktadır.

Genel hatlarıyla İngilizce kurslarımız, 4 temel beceri (okuma, yazma, konuşma, dinleme) kazanımını hedef alan içeriğe yönelik oluşturulmuş, Pearson yayınlarının BBC işbirliğinde hazırlamış olduğu Speak Out kitaplarıyla desteklenmektedir.

Seviyeler

Başlangıç Seviyesi

Başlangıç olarak adlandırılan bu seviye İngilizceyle ilk tanışma ve temel oluşturma seviyesidir. Bu seviyede yalnızca Türk eğitmenlerle,  günlük yazışma ve konuşmada karşılaşılabilecek temel gramer ve kelime bilgisi kazanımı elde edilir.

Bu seviyeyi tamamladığınızda 5 temel zamana hâkim olur, 400 kelime öğrenebilir, kısa metinleri okuyabilir ve anlayabilir, temel kalıplarını kullanarak basit cümleler kurabilir, hatta günlük konuşmaları anlayabilir seviyeye ulaşırsınız.

Orta Öncesi Seviye

Orta öncesi olarak adlandırılan bu seviyede dersleriniz %50 Türk Eğitmen %50 yabancı eğitmen eşliğinde devam eder. Buradaki asıl amaç alınan teorik bilgiyi yabancı eğitmenlerle pratiğe dökmek, sizleri dile maruz bırakarak işitsel donanım     ve konuşma özgüveni kazandırmaktır.

Bu seviyeyi tamamladığınızda daha rahat cümle kurabilir, duygu ve düşüncelerinizi kolayca ifade edebilir seviyeye  ulaşırsınız. Kelime hazneniz 800 kelimeye kadar genişler.  Günlük sohbetlere dâhil olabilir, kısa metinleri okuyabilir ve yazabilirsiniz.

Orta Seviye

Orta seviye olarak adlandırılan 3. Seviyede dersleriniz %50 Türk Eğitmen ve %50 Yabancı eğitmen eşliğinde devam eder. Bu seviye, İngilizcenin aktif olarak kullanıldığı ve gramer konularının %90 oranında tamamlandığı seviyedir.

Bu seviyeyi tamamladığınızda kendinizi rahatlıkla ifade edebilir, belirli bir konu hakkında tartışmaya katılabilir, ana dili İngilizce olan kişilerin aksanını anlayabilir, ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Zor metinleri okuyabilir ve yazabilirsiniz.  Altyazısız film ve dizi izleyebilir seviyeye ulaşır , kelime haznenizi 1200 kelimeye kadar çıkarabilirsiniz.

Orta Üstü Seviye

Orta Üstü seviye olarak adlandırılan 4. seviyede dersleriniz %50 Türk Eğitmen ve %50 Yabancı Eğitmen eşliğinde devam eder. Bu aşamada gramerin büyük bölümü tamamlandığından, müfredat daha pratiğe yönelik; dinleme, konuşma ve ileri seviyede yazma becerileriyle devam eder. Bu seviye Genel İngilizce’yi tamamlanıp akademik İngilizce’ye geçilen seviyedir.

Bu seviyeyi tamamladığınızda,  ihtiyacınız olan konuşma becerisinin %90’ına sahip olur yani; uzun ve komplike cümleler kurabilir, mesleki ve akademik tartışmalara girebilir, farklı aksanları anlayabilir, uzun metinler yazabilir ve çevirebilir seviyeye ulaşırsınız. Altyazısız film izleyebilir, radyo dinleyebilir, haber okuyabilirsiniz. Kelime hazneniz 1600 kelimeye kadar genişler ve yurtdışında hayatınızı rahatlıkla idame ettirebilirsiniz.

İleri Seviye

İleri seviye olarak adlandırılan 5. ve son seviye olan Advanced’de derslerinizin tamamı Yabancı eğitmen eşliğinde devam eder. Bu aşama İngilizcenin daha akademik boyuta taşındığı ve tamamlandığı seviyedir.

Bu seviyeyi tamamladığınızda, dil üzerinde tamamen hâkimiyete sahip olur;            yani ileri düzeyde konuşabilir, yazabilir ve tamamen İngilizce düşünebilir seviyeye ulaşırsınız. Altyazısız film izleyebilir, İngilizce kitap okuyabilir, sunum hazırlayabilirsiniz. Farklı aksanlar kullanabilir, kelime dağarcığınızı 2000 kelimeye kadar geliştirebilirsiniz.

Ayrıca Advanced kuru sonunda sağlıklı bir akademik dil eğitimi görmeye hazır olursunuz. TOEFL ve IELTS gibi uluslararası sınavlarda yüksek sonuçlar almak isteyenlerin, hazırlık aşamasına bu kurdan sonra geçmesi daha sağlıklı olur. Bu sebeple, mesleki ve akademik kariyerinde profesyonelleşmek isteyenler için bu kur bir nevi geçiş kapısıdır.

Dilko Teach+

Dilko Teach+, sizleri İngilizce kurs saatleri dışında da çalışmaya teşvik etmek ve öğrenme hızınızı takip edebilmek adına oluşturulmuş online ödev platformudur. Bu platformda, haftalık aldığınız müfredatla paralel olarak tarafınıza atanan ödevler danışman eğitmenlerimiz tarafından kontrol edilerek, edinilen sonuca göre %70 barajının altında kalındığı takdirde ücretsiz destek dersleri sağlanır. Böylece, eğitmenlerimiz tarafından birebir takip edilerek sınıftaki olası seviye farklılığınız minimuma indirgenmiş olur. Kitaplarınızın ilk sayfasında bulunan aktivasyon koduyla bilgisayar ve telefondan rahatça ulaşabileceğiniz bu platform, sizleri eski yöntemlerle ödev yapma alışkanlığının dışına taşıyarak, öğrenmenizi daha keyifli ve kolay hale getirmektedir.

Aktivite Programları

Dilbilgisi, okuma, yazma ve kelime olarak çeşitli becerilere yönelen ve haftanın 6 günü ana derslerinizin dışında, sınırsız ve ücretsiz katılım sağlayabileceğiniz aktivitelerimiz, seviyelere ve seanslara göre ayrılmış olup, müfredatın dışına çıkarak farklı ve eğlenceli şeyler öğrenmenize fırsat sunmaktadır. Bu programlara eğitiminiz bitse dahi katılım ücretsizdir. Haftalık olarak yayınlanan aktivite programlarımızı, eğitim aldığınız şubelerden, sitemizden ve Instagram adresimizden takip edebilirsiniz.

instagram.com/dilkoenglishtr

Dilko ve Pearson Onaylı Sertifika

Süreci planlarken öne çıkan bu üç başlık (Speak Out ve Dilko Teach+ Sistemi) Çözüm ortağımız Pearson ile ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmanın sonucudur Eğitim sistemimizin takip ve sertifikalandırılması artık Pearson tarafından onaylanacaktır.

Öğrencilerimizin kurum içi İngilizce gelişimlerini takip ettiğimiz sistemimiz sayesinde, seviye sonunda alacağınız sertifikalar artık PEARSON tarafından gönderilecek olup, DİLKO ve PEARSON güvencesini taşıyacaktır.

Kuşaklar

Hafta içi Sabah
Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe / 16 saat
Hafta içi Akşam
Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe / 8 saat
Hafta sonu Sabah
Cumartesi-Pazar / 8 saat
Hafta sonu Öğlen
Cumartesi-Pazar / 8 saat

Aktivite Günleri

Haftaiçi Sabah
Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe / 4 saat / 7 hafta
Haftaiçi Akşam
Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe / 4 saat / 14 hafta
Haftasonu Sabah
Cumartesi-Pazar / 4 saat / 14 hafta
Haftasonu Öğlen
Cumartesi-Pazar / 4 saat / 14 hafta

Neden Dilko İngilizce Kursu?

Dilko'nun ayrıcalıklarla dolu dünyasını keşfedin!

Güvenilir ve çağdaş eğitim sistemimiz

Bilimsel bakış açımız ve alanında uzman eğitmenlerimiz

Sorumluluk bilinci, öncü ve yenilikçi yaklaşımımız

Öğrenci odaklı programlarımız

Kulüp etkinlerimiz

Teknoloji donanımlı sınıflarımız

Anadili İngilizce olan deneyimli öğretmenlerimiz

Bireysel danışmanlık hizmetlerimiz

İngilizce'yi En Uygun Fiyatla Öğrenin

Yasal Uyarı
3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve formda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.

Size En Yakın Dilko

İstanbul Asya ve Avrupa yakasındaki şubelerimize hemen ulaşın!

KADIKÖY

0216 336 35 35

ALTUNİZADE

0216 651 15 82

MALTEPE

0216 371 07 07

BAKIRKÖY

0212 706 19 77

MECİDİYEKÖY

0212 212 66 12

GAZİOSMANPAŞA

0212 563 71 81